jsem malý hyperpunk snail: žvásty +++ povídky +++ milovaní

1.kapitola, Detektiv na volné noze

21. února 2009 v 22:12 | Zubatá |  Na věku nezáleží
Asi určitě vám bude připadat až přehnaně krátká. Rozhodla jsem se tak, že k této povídce budu přidávat kratší kapitoly, které budou přibývat častěji (a strašně dlouhý perexy :D) a určitě budou i nějakym způsobem lepší, neboť romantizování mě nepřepadá nijak zvlášť často a s tim se tohle o Brumbálovi psát prostě musí :D. Nechť Pol promine, nebude-li se jí to líbit, ale vážně jsem se snažila. Nakonec jsem to utla ve chvíli, která mi přišla tak nějak ukončující. Pokud naleznete nějaký chyby, dejte určitě vědět.


1.kapitola - Detektiv na volné noze

Paprsky slunce, které pronikly skrze roztažené závěsy, se usídlily na, ač mírně šedivém, přesto stále šarmantím spáči. Noční čepička spolu s hustým obočím vykukovala zpod peřiny, na které byl mimochodem až moc dokonale vyveden Bradavický erb, a občas se dalo zaslechnout tiché zachrápání. Neřkuli odrfknutí a následné zapískání v nose.
Uběhl týden od večeře s Carol Brownovou, ale přesto by asi nikdo z vás neváhal strčit ruku do ohně za to, že Brumbálovy sny měly jasný spád. Mírné zavrtění způsobilo zavrzání poněkud starobylé a mohutné postele. Jakmile vykoukl už na první pohled moudrý obličej ředitele školy čar a kouzel v Bradavicích, roztáhly se závěsy a do pokoje naplno vniklo ostré polední slunce.
,,To mi byl bazilišek dlužen," zaklel a vylezl z vyhřáté postele.

Dlouhá noční košile mu sice působila problémy při chůzi, ale rychle se jí zbavil, takže nebylo třeba žádných kouzelnických opatření proti pádu. O tuhle dřevěnou podlahu by opravdu nebylo příjemné se praštit.

***

,,Tome, mohl bych se tě optat, nesmíš v tom vidět žádné nekalosti, kdo bydlí v okolí tvého podniku?"

,,Nó, abych pravdu řek', tak jedinej slušnej a hlavně z vokolí Řádu," pomalu to slovo zašeptal, ,,tu bydlí akorát Brownová."

,,Opravdu? A v které části.. Hm, okolí?"

,,Tám, za rohem, hnedka vedle tý mudlovský kavárny. To víte, slyšel jsem, že prej si dala na celej barák divný čáry. Jakože vochrana, chápejte." A dál se pan majitel hostince U Děravého kotle věnoval čištění opatlaných skleniček, přičemž po očku pokukoval, jak na jeho slova zareaguje Brumbál.

,,Děkuji, Tome, moc jsi mi pomohl," usmál se a jiskřičky v očích za půlměsícovými brýlemi byly naprosto zřetelné.

Nejenže si zajde na výbornou kávu bez kouzelnického překvapení, ještě bude moci, Merlin mu žehnej, nenápadně sledovat, kdo ke Carol chodí, jestli je sama a zdalipak tam vůbec bydlí. Sice si na jednu stranu říkal, že začíná být víc než pošetilý, možná že mu i rozum vypovídá, ale neustále pamatoval na toto - vše dělá pro dobro své a nebude-li člověk spokojen sám se sebou, nemůže mít rád jiné. Dozajista. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 22. února 2009 v 13:18 | Reagovat

Nu, jestli budou kapitoly, jak ty říkáš přibývat častěji, na délku si stěžovat nebudu. Já jsem spokojena. Víc, ti vyčtu na icq, i když nevím co bych na téhle kapitole kritizovala. Vždyť neni co

2 Jenn Jenn | Web | 23. února 2009 v 21:00 | Reagovat

No přibyla po pořádným čase teda...xD Ale je povedená:) Jen ta délka...uááh, nechceš to trocha prodloužit?*prosííí* Já takhle nezačnu skoro ještě ani číst a finito... :((

3 Sasanka Sasanka | Web | 24. února 2009 v 14:44 | Reagovat

Ty jsi sousloví "Krátká kapitola" posunula do naprosto jiné dimenze, až za hranice všeho, čeho jsem kdy byla svědkem... Kapitola je moCcC dobrá (když opominu tu "délku, ale jestli budou takhle krátký kapitoly hodně často, vůbec mi to nebude vadit)... A už se těšim, až zase něco přibyde x)

P-S- Píše se přibYde??? Já nevim, vůbec to nevypadá hezky s tím tvrdým Y, ale nevidim jedinej důvod proč tam psát měký... Já jsem prostě dobrý češtin x)

4 KiVi KiVi | Web | 28. února 2009 v 0:50 | Reagovat

No nějak krátký....ale musim říct, že zamilovanej, plesnivej, stopadesátiletej Brumbál mi přijde jako dost blbej vtip...fujtajksl :D...Ocože má kapsy nacpaný viagrou...:D

5 Lizz Lizz | Web | 16. dubna 2009 v 12:29 | Reagovat

Hm.. zajímavý to je.. ale jk sejm řekla prostě mi to k němu nesedí.. i když je to lepší než jsem čekala....;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

- kde ještě strašim: moje layouty +++ moje glosování +++ můj deníček (spolu s Pol a Ivi)

Vždycky se něco posere. Ať už kalhoty, nebo život.

- Já jsem Zubatá. taky se občas vyskytuju jako Huhu nebo glosuji pod přezdívkou Chobot. I když to glosování jsem na dlouho vynechala.
Snažim se psát povídky, někdy mě to baví, někdy chci všechno zrušit a přestat s blogovánim.
taky si myslim, že nepíšu světoborně. Ale kdo by přiznal, že se mu jeho tvorba líbí, že ano.
Díky povídkaření jsem poznala "spousty" skvělých lidí, odkazy na ně mám v rubrice oni :).
Mám ráda granko, hardcore a malčik s čírem na hlavě.
Zoufale toužim po tom, naučit se rusky :D.
A taky chci bydlet v Rusku.
A je mi jedno, jaká je tam situace a co všechno ruskej národ udělal za špatnosti.
Miluju Bulgakova a Tolstoje.
Obdivuju Natálii Kocábovou.
Líbí se mi Mika Waltari.
Nerada nosim zimní bundu a chci zhubnout, protože v květnu jedeme se školou do Itálie :D.
Momentálně shánim plavky na mojí dementní postavu a nemám ráda 100% džusy.
Nenávidim Coelha.
A občas sebe.
-ende-