jsem malý hyperpunk snail: žvásty +++ povídky +++ milovaní

Banánový bandita stihne i váš cukr!

30. ledna 2009 v 23:11 | Zubatá |  ostatní
http://farm2.static.flickr.com/1223/1249337589_b11286a6a0.jpg?v=0
Jednorázovka. Slohovka, ve které se měla objevit fráze "O tom se nediskutuje". Délka měla být 25-30 řádků :). Myslim, že ten konec mi pokulhává.


Komisař Moullen se vrtěl na židli tak urputně, až měl jeho zapisovatel tendenci otázat se, zda nemá roupy. Ale z hlediska slušného chování, etikety a udržení pořádné výplaty mu hlava jasně říkala: ,,Ne."
,,Gibble, podejte mi cukr," ozval se komisař a neustával ve vrtochu.
Zapisovatel Gibblon Conrod, jenž sváděl vnitřní boj, natáhl ruku do poličky nad sebou tak, jako každý pátek ve tři odpoledne. Ale tentokráte nenahmatal cukrové kostky, ani kleštičky na podávání. Bylo to něco daleko zlověstnějšího, na dotyk nesypavého a už vůbec ne krystalkovitého. Úlek v jeho očích byl naprosto zřejmý. Panika, která mu zachvátila celé tělo se zdála neodvratitelná. Kdyby se jeho pocity měly k něčemu přirovnat, určitě by to momentálně byl sulc. Změna rituálu, který vykonával takovou dobu! Pomalu si ani nevzpomínal, kdy do této práce nastoupil a nebýt jeho ženy, nevěděl by, kdy se narodil a kde má ponožky. V chaosu, jež ho ovládal jak loutku na nitkách se zprudka zvedl ze židle, až narazila na stěnu místnosti.
,,Pane komisaři..." nechal svůj vytřesný hlas, aby se smíchal s poklidnou atmosférou.
,,Ano?"
,,To musíte vidět," poukázal přitom prstem na poličku za sebou, odkaď se snažil vyndat cukr. Pan Moullen zvedl své hroší tělo, přičemž nechal jednu ruku v zadní kapse obleku a dál se drbal. Zapisovatel dělal, že si ničeho nevšiml a lehkými, nenápadnými kroky se vzdaloval do protějšího rohu místnosti, pryč od hrozivé poličky.
Komisař si uhladil bradku, prořídlou stříbrnými prameny, podrbal se a vstrčil ruku o oné zastíněné police. Gibble viděl, jak se mu napíná sako a pomalu povoluje třetí knoflík. Už si připravoval jehlu nit, které měl neustále v kapse kalhot s nažehlenými puky, když tom nabrala Moullenova ruka opačný směr. Těžce se mu dýchalo, musel si povolit kravatu. Raději zavřel oči, nechtěl vidět, co jeho nadřízený vytáhne. Ale náhle zaslechl mlaskání, div necítil spršku slin. Se srdcem v kalhotech rozlepil oči a z toho, co uviděl, mu naběhla velká modrá žíla jak na čele, tak na krku.
,,Vždyť máte alergii!" rozkřičel se a vzápětí slabě dodal: ,,Pane komisaři."
Maullen mezi sousty vyprskal: ,,O tom se nediskutuje." A dál vesele žvýkal.
Zapisovatel Gibblon Conrod nehleděl na komisařova slova o nediskutabilnosti a zhrozeným hlasem vedl dlouhý monolog o alergiích - výčet všech možných důsledků. Mluvil tak zapáleně, že si ani nevšiml, když Moullen padl na zem, s obličejem posetým červenými fleky. Jakmile však neslyšel odezvu na svůj horlivý dotaz, ohlédl se. Zachování chladné hlavy mu nikdy nešlo, proto nejdříve počítal do deseti. Avšak ihned po procvičení matemaiky zavolal záchranku.
Otevřel záchranářům dveře, aby se dostali dovnitř s nosítky, a povšiml si, že ze zadní kapsy obleku se panu komisaři sype cukr. Ale o tom se přeci nediskutuje, uvědomil si a vyhodil banánovou šlupku do koše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasanka Sasanka | Web | 31. ledna 2009 v 12:44 | Reagovat

Jooooo, dobrý x) Hej, než sem to pochopila, to mi dalo. Báječně napsaný, už dlouho jsem nečetla nic tak dobrýho. Na tohle téma jsme psali taky, bylo to na češtinářský olympiádě.... Když na to kouknu zpětně, po přečtení tvého veledíla, musím se stydět.... Nemám slov, perfektní

2 Polgara Polgara | Web | 31. ledna 2009 v 17:25 | Reagovat

Teda, ty vždycky vymyslíš téma...sice jsem si to musela přečíst třikrát, abych to pochopila, ale nakonec to došlo i mému mozečku a moc se mi ten tvůj výtvor líbí. Co dodat víc?

3 sant-devil sant-devil | Web | 1. února 2009 v 9:13 | Reagovat

Opravdu povedený =o) Moc hezky napsaný. Taky jsme tohle téma psali na olympiádě z češtiny, raději ale pomlčím jak to dopadlo xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

- kde ještě strašim: moje layouty +++ moje glosování +++ můj deníček (spolu s Pol a Ivi)

Vždycky se něco posere. Ať už kalhoty, nebo život.

- Já jsem Zubatá. taky se občas vyskytuju jako Huhu nebo glosuji pod přezdívkou Chobot. I když to glosování jsem na dlouho vynechala.
Snažim se psát povídky, někdy mě to baví, někdy chci všechno zrušit a přestat s blogovánim.
taky si myslim, že nepíšu světoborně. Ale kdo by přiznal, že se mu jeho tvorba líbí, že ano.
Díky povídkaření jsem poznala "spousty" skvělých lidí, odkazy na ně mám v rubrice oni :).
Mám ráda granko, hardcore a malčik s čírem na hlavě.
Zoufale toužim po tom, naučit se rusky :D.
A taky chci bydlet v Rusku.
A je mi jedno, jaká je tam situace a co všechno ruskej národ udělal za špatnosti.
Miluju Bulgakova a Tolstoje.
Obdivuju Natálii Kocábovou.
Líbí se mi Mika Waltari.
Nerada nosim zimní bundu a chci zhubnout, protože v květnu jedeme se školou do Itálie :D.
Momentálně shánim plavky na mojí dementní postavu a nemám ráda 100% džusy.
Nenávidim Coelha.
A občas sebe.
-ende-